SZKSE-Villámok Junior

Széchenyi KA – Százhalombattai KSE 45-68 (16-19, 12-19, 10-13, 7-17)

Dátum: 2016.10.01. szombat, 16.00  GYŐR

Már az első negyedben vezettek a lányok, de a második negyedben sikerült egy 10 pontos előnyt szerezni. Mind a lepattanókban mind pedig a gólpasszokban kiemelkedőt nyújtottak a Villámok.

Bálintné Hegedűs Magdolna:

Az első kosarunk csak a 3. percben esett, addigra az ellenféltől már egy duplát és egy triplát is kaptunk. A 10. percre viszont már átvettük a vezetést és már nem is engedtük ki a kezünkből.

Ez a mérkőzés azon ritka esetek közé sorolható, ahol magasabbak voltunk az ellenfelünknél és ezt ki is használtuk. Míg mi összesen 56 lepattanót (40 védő;16 támadó) szedtünk, addig ellenfelünknek csak 25-öt (18 védő;7 támadó) sikerült. Ez volt az egyik kulcsa a sikerünknek. Védekezésünket is sokkal jobban rendeztük az előző hétvégéhez képest és  küzdelemből is jelesre vizsgázott a csapat, amikor 5 játékosunkból 4-encsúsztak felváltva a földön a labda megszerzéséért. Örülünk a győzelemnek és szombaton (okt.18. 17:30) szeretnénk megismételni  a BEAC ellen hazai pályán a VSZK-ban.