Nagykőrös Nagykőrösi Sólymok KE – Százhalombattai KSE-Pedagógus 87 – 62

2018.11.21. Megyei Felnőtt Férfi meccs Nagykőrös

Nagykőrösi Sólymok KE – Százhalombattai KSE-Pedagógus   87 – 62 (24-13; 23-15; 21-17; 19-17)

Török Csaba 15/3, Banka József 10/6, Nyári Ádám 8, Deák István 7/3, Izmendi Károly 7/3, Varga Géza 7/3, Gulyás Zoltán 5/3, Borbély János 4.

A két csapat nagyjából hasonló szerkezetben lépett pályára úgy korban mint felállásban. Az első két negyedben sok eladott labdánk volt. Sajnos volt amikor 2- 3 egymást követő támadásban is. Ez látszik a negyedbeli eredményekből. A második félidőre rendeztük a sorainkat és hozzászoktunk az iskola csúszós parkettjéhez, így már partiban tudtunk lenni, de a fordításhoz még ez is kevésnek bizonyult. Többször kaptunk jól végig játszott támadás végén elrontott védekezés miatt könnyű kosarat. A védekezésünk ennek ellenére jó volt, hiszen a meccs folyamán több alkalommal kivédekeztük az ellenfél támadásait, így ők a támadó idő lejárta miatt nem jutottak el a dobásig. Szerencsére erre a meccsre 11 játékosunk tudott eljönni, ezért aki a nagy hajtásban és a jó védekezésben elfáradt, azt könnyen tudtuk cserélni. Aki a pontgyártásban nem jeleskedett, az a játékostársa kiszolgálásában vagy a védekezésben teljesített jól. Fontosnak tartom megemlíteni, hogy ahogy az egyéni teljesítményünkből látszik 7 játékosunk is tudott hárompontost dobni. Erre nagy szükségünk volt az eredmény alakulása szempontjából.